czwartek, 11 czerwca 2015

Jak tworzyć listy mailingowe. Lista – największe aktywo w biznesie.

Jak tworzyć listy mailingowe. Lista - największe aktywo w biznesie  Słyszałeś powiedzenie „miej listę lub giń”? Choć mogłoby wydawać się inaczej to banalne określenie nie jest absolutnie przesadzone. Biorąc pod uwagę specyfikę biznesiu opartego na wielopoziomowych programach partnerskich to stwierdzenie ma tysiąc razy większe znaczenie. Już dawno udowodniono, że ktoś, kto ma listy rzędu 10000 leadów (subskrybentów, czytelników, klientów) nigdy nie będzie musiał zajmować się „pracą”, bo listy z taką ilością adersów mogą generować zdecydowanie większe dochody w dodatku zdecydowanie mniejszym kosztem.
Bezpieczna lista – tzw opt-in. Wg naszego prawa, na naszej liście mogą znajdować się jedynie adresy ludzi, którzy świadomie wyrazili chęć i zgodę na otrzymywanie wiadomości mailowych. Innymi słowy – sami, z pełna świadomoscią i odpowiedzialnoiscią zapisali się na daną listę mailingową. Na marginesie tylko wspomnę, że wysyłanie jakiejkolwiek korespondencji oraz ofert do ludzi, którzy nie wyrazili świadomej zgody na otrzymywanie powyższych mija się z celem, bo raz, że nie przynosi efektów, jest zupełnie nieskuteczne, a dwa, że grozi nieprzyjemnymi skargami lub nawet konsekwencjami prawnymi.
Piotr Majewski, jeden z topowych marketerów powiedział kiedyś tak:
„To, czego nie przeskoczysz w drodze do wielkich zarobków, to posiadanie własnej listy mailingowej. Najprościej taką zbudować tworząc tematyczny serwis www, z darmowym bonusem, który dasz osobom chcącym zapisać się na listę. Tylko dzięki tej metodzie moje listy generują ok 100 nowych osób dziennie.”
Kiedyś osiągnięcie takiego wyniku jak Piotr zdawało mi się dla mnie nieosiągalne, ale dzięki konkretnej wiedzy i wdrożeniu odpowiedniego systemu dziś mogę pochwalić się podobnymi rezultatami.
Jak tworzyć listy mailingowe? Baza adresowa jest przepustką do sukcesu, więc trzeba zrobić praktycznie wszystko, żeby odwiedzający twoją stronę lub serwis zapisali swój adres email w formularzu. Trzeba do tego wykorzystać każdą możliwą sposobność. Przede wszystkim musi być formularz do zapisu. Jeśli jest tylko jeden, to najlepiej niech będzie w najbardziej widocznym miejscu na stronie. Jeśli formularzy do zapisu listy mailingowej jest kilka, to wtedy każde miejsce i okazja jest do tego dobra. Za przykład może posłużyć choćby mój serwis. Zwróć uwagę – formularz znajdziesz pod każdym wpisem, w sidebarze na samej górze, w wyskakującym okienku oraz niezależne formularze do zapisu pod konkretne kursy emailowe.
Oczywiście sam formularz jest integralną częścią autorespondera – systemu, do automatycznego zapisywania listy adresowej oraz wysyłania ustawionych w tzw kolejce mailingowej wiadomości. Jednym z ciekawszych, a przede wszstkim tanich rozwiązań z szerokimi możliwościami zapewnia zintegrowany system marketingowy AIOP, który biorąc pod uwagę stosunek możliwości do ceny w porównaniu z innymi dostępnymi na polskim rynku nie ma sobie równych. Więcej na tej stronie => system – dowiesz się między innymi jak korzystać z autorespondera i jak tworzyć listy mailingowe.

http://zacznijzarabiac10.000usd.pl/sp7

Brak komentarzy: